کد خبر : ١٧٧۴٠
تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٢/٢۶

قالیباف کار روحانی را در همین جمعه یکسره کرد


با کناره گیری محمد باقر قالیباف رقابت اصلی در انتخابات میان حسن روحانی و ابراهیم رئیسی شکل گرفت و این روند می تواند کار روحانی را در انتخابات سخت تر هم بکند.


قالیباف کار روحانی را در همین جمعه یکسره کرد

به گزارش پویش نیوز ، خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به انتخابات ریاست جمهوری ایران و کناره گیری محمد باقر قالیباف پرداخت و نوشت: با کناره گیری محمد باقر قالیباف رقابت اصلی در انتخابات میان حسن روحانی و ابراهیم رئیسی شکل گرفت و این روند می تواند کار روحانی را در انتخابات سخت تر هم بکند.

 

این خبرگزاری آمریکایی در ادامه نوشت: محمد باقر قالیباف 55 ساله که شهردار تهران است در سال 2013 در همین رقابت مغلوب حسن روحانی شده اما این بار اتحاد بزرگی را با ابراهیم رئیسی که اصلی ترین رقیب روحانی به حساب می آید بوجود آورده است.

آخرین نظرسنجی های انجام شده حاکی از این بوده است که روحانی 42 درصد از آرا و رئیسی 27 درصد و قالیfاف نیز 25 درصد را آرا را به خودشان اختصاص داده اند. اکنون دو جانبه شدن انتخابات بعید است که اجازه دهد انتخابات به دور دوم کشیده شود و به نظر می رسد کار در همین روز جمعه به پایان خواهد رسید و تحلیل گران بر این باورند که با اقدام قالیباف مطمئنا کار برای آقای روحانی سخت تر خواهد شد.

 

 

 

این خبرگزاری در ادامه مدعی شد در صورت پیروزی ابراهیم رئیسی همین رابطه ایجاد شده با ایران در زمان روحانی نیز کم رنگ خواهد شد و شاید تنش ها میان ایران و آمریکا افزایش یابد. هرچند که آقای رئیسی نیز خواهان احترام به توافق برجام بوده است، آقای روحانی نیز خواهان پایان دادن به انزوای اقتصادی مردم ایران بوده و دائما از بهتر شدن اقتصاد ایران صحبت می کند.

 

 

بلومبرگ در ادامه نوشت: برخی دیگر از نظرسنجی ها نیز حاکی از این هستند که انتخابات ایران در همین دور اول تمام نخواهد شد و هیچ کدام از رئیسی و روحانی 50 درصد از آرا را کسب نخواهند کرد. نمی توان گفت با کناره گیری قالیباف تمامی حامیان وی به رئیسی رای می دهند.

 

 

این خبرگزاری در پایان نوشت: شاید در رقابت میان قالیباف و روحانی کار آسان تر بود اما در حال حاضر روحانی با شخصیتی روبرو است که برای اولین وارد رقابت انتخابات ریاست جمهوری شده است و او از حمایت بسیاری از اصولگرایان برخوردار است. کنار کشیدن قالیباف نیز مزید بر علت شده است و می توان گفت حسن روحانی با کار بسیار سختی روبرو است.

 

 

برچسب:

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
آدرس ایمیل:
پیام:
    
عبارت امنیتی:

نظرات

موردی یافت نشد !
اخبار مرتبط
تصویر موجود نمیباشد
حماس حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد

حماس در بیانیه‌ای حمله تروریستی دیروز در اهواز را محکوم کرد و به رهبری، دولت و ملت ایران و نیز خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت.

تصویر موجود نمیباشد
واکنش قطر به حمله تروریستی اهواز

دولت قطر حمله تروریستی روز شنبه سی و یکم شهریور در شهر اهواز را به شدت محکوم کرد.

تصویر موجود نمیباشد
مکرون برای حل مساله پناهجویان دست به دامن پاپ شد

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه برای پیدا کردن راه حلی برای مساله پناهجویان که منجر به اختلاف و تنش میان پاریس و رم شده است، دست به دامن پاپ فرانسیس شد.

تصویر موجود نمیباشد
دیوان عالی آمریکا ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا را تایید کرد

قضات دیوان عالی آمریکا می‌گویند مسئله منع ورود اتباع برخی کشورهای عمدتا مسلمان‌نشین به خاک ایالات متحده، در حوزه اختیارات رئیس جمهوری قرار دارد.

تصویر موجود نمیباشد
بمباران فرودگاه بین المللی دمشق توسط اسرائیل

یک خبرگزاری روسی از اصابت دو موشک به فرودگاه بین المللی دمشق خبر داد.

تصویر موجود نمیباشد
بی برنامگی ترامپ و اسرائیل در قبال تهران

همچنان ترامپ برای مقابله با تهران یک برنامه دقیق و منسجم ندارد و جالب تر از این، باید گفت که خود اسرائیل نیز فاقد این برنامه است.

تصویر موجود نمیباشد
شهرام همایون: ارتباط نوری زاده با سناتورهای آمریکایی مایه سرافکندگی است

حشمت رئیسی یکی دیگر از فعالان سلطنت طلب نیز، در شبکه معاند کانال یک ضمن تمسخر و تسلیت گفتن به علیرضا نوری زاده به خاطر شکست عربستان در جام جهانی، وی را به ایفای نقش در جهت تقویت ایران ستیزان متهم کرد.

تصویر موجود نمیباشد
فرانسه تسلیم آمریکا شد: نمی توانیم در ایران بمانیم

وزیر اقتصاد فرانسه می‌گوید «بیشتر شرکت‌های فرانسوی» با اعمال تحریم‌های آمریکا نمی‌توانند در ایران بمانند.

تصویر موجود نمیباشد
ترامپ به بیانیه 400 کلمه‌ای می‌گوید موفقیت دیپلماسی!

مشاور امنیت ملی دولت سابق آمریکا ضمن انتقاد از سیاست‌های دوگانه دولت ترامپ در قبال توافق هسته‌ای ایران تصریح کرد که انتظار می‌رود که با گذشت زمان، برجام شکست بخورد.

تصویر موجود نمیباشد
بازداشت وزیر اسرائیلی به اتهام جاسوسی برای ایران +عکس

گونن سیگو، وزیر پیشین انرژی اسرائیل به ظن جاسوسی برای ایران از اواسط ماه مه گذشته (اواخر اردیبهشت) بازداشت شده است.

تصویر موجود نمیباشد
ترامپ از حکام عربی دوباره پول خواست

دولت آمریکا امیدوار است رژیم‌های عربی حوزه خلیج‌فارس هزینه‌های مالی طرح موسوم به «معامله قرن»، برای سازش میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی، را تامین کنند.

تصویر موجود نمیباشد
عمار حکیم:‌ برخی می‌خواهند دموکراسی در عراق را با طناب «تقلب» حلق‌آویز کنند

رهبر «جریان حکمت ملی» عراق،در خطبه نماز عید فطر،‌ضمن دعوت به بازیابی جایگاه دستگاه قضایی در حل مشکلات انتخاباتی،خواستاربازشماری دستی ۱۰درصد آراء و لغو اصلاحیه سوم بر قانون انتخابات و مجازات خاطیان شد.

تصویر موجود نمیباشد
وعده نسیه به کره شمالی در برابر درخواست امتیاز نقد

در حالی که کره شمالی پیش از این از مرحله‌ای بودن تبادل امتیازات حین مذاکره با آمریکا خبر داده بود وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده اول کره شمالی باید به طور کامل خلع سلاح شود، بعد تحریم‌ها برداشته شوند.