کد خبر : ١٧٨٢٩
تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٣/٠٨

روحانی رأی حرام را باب کرد


تخلفات انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم آنقدر گسترده است که شورای نگهبان برای بررسی آنها جلساتی را برگزار کرده. به غیر از تخلفات موردی بر سر صندوق‌هاتخلفات مالی گسترده هم وجود داشته است.


روحانی رأی حرام را باب کرد

به گزارش پویش نیوز، مجموعه همین رفتارهای غیرقانونی و غیرشرعی مشهود باعث شد ماجرای «رای‌حرام» مطرح شود. طرفداران حسن روحانی معتقدند رای حرام از سوی آیت‌الله موحدی‌کرمانی به بخشی از آرای حسن روحانی گفته شده است. این در حالی است که آیت‌الله موحدی‌کرمانی اساسا درباره رای حرام اظهارنظری نکرده است و او صرفا با اشاره به رفتار تبلیغاتی سیدابراهیم رئیسی، تصریح کرد آرای او آرای حلال بوده است. با این حال اما به دلیل حجم انبوه دروغ‌پردازی حامیان حسن روحانی و همچنین شیطنت اطرافیان روحانی و نیز وزارت کشور، روز گذشته آیت‌الله موحدی‌کرمانی با صدور بیانیه‌ای این موضوع را تکذیب و آن را تشریح کرد. متن بیانیه آیت‌الله موحدی‌کرمانی بدین شرح است:


بسم‌الله الرحمن الرحیم
ملت شریف ایران
اینجانب در جلسه‌ای جمله‌ای گفتم که در فضای مجازی منعکس شد و هرکس تفسیری داشت که بعضا ناروا بود، لازم می‌دانم مقصودم را بیان نمایم.


در جلسه‌ای بحث درباره یکی از کاندیداها و آرای او بود و نظر بنده را می‌خواستند. بنده گفتم این ۱۶ میلیونی که اعلام شده بر اساس اطلاعات واصله و اینکه احدی در صحت  این آرا تشکیک نکرده آرای واقعی اوست و بنده این رأی بالای مردمی و حلال را به ایشان تبریک می‌گویم.


در اینجا لازم می‌دانم کلمه حلال را معنا کنم:


اگر در سبد رأی یک کاندیدا آرای واقعی او ریخته شود، این آرا پاک و حلال است و اگر آرای دیگری به اشتباه یا عمد در سبدش ریخته شود این آرا پلید و حرام است. تخلف در انتخابات یک امر طبیعی است و مرجع تشخیص، طبق قانون شورای محترم نگهبان است.


همه منتظریم نظر شورای محترم نگهبان را بدانیم، چه بسا پس از تحقیقات کامل بعضی آرا کاسته و بعضی افزون گردد. البته هرچه باشد در نتیجه انتخابات مؤثر نخواهد بود و جناب آقای روحانی پس از تایید شورای محترم نگهبان و تنفیذ رهبری برای ۴ سال دیگر رئیس‌جمهور می‌باشند».


روحانی و رأی حرام!
اظهارات آیت‌الله موحدی‌کرمانی بخوبی نشان‌دهنده ماهیت شرعی رای حرام و رای حلال است. اما در حالی طرفداران حسن روحانی طی روزهای اخیر تلاش کردند در ماجرای رای حرام مظلوم‌نمایی کنند که یک مرور کوتاه بر اظهارات انتخاباتی کاندیداها در ایام تبلیغات نشان می‌دهد نخستین‌بار این حسن روحانی بود که درباره این انتخابات از اصطلاح «رای حرام» استفاده کرد. به عبارتی در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر حسن روحانی رای حرام را باب کرده است.


او 26 اردیبهشت یعنی 3 روز قبل از موعد رای‌گیری انتخابات دوره دوازدهم ریاست‌جمهوری در اهواز رقیب خود را (سیدابراهیم رئیسی) متهم به تلاش برای گرفتن رای حرام کرد!


این بخشی از اظهارات حسن روحانی در اهواز است:


«چرا می‌روید در روستاها می‌گویید یارانه شما قطع خواهد شد؟ ما فقط یک حرف داریم، یارانه دهک‌های پایین باید بیشتر شود. نظام تامین اجتماعی عادلانه باید برقرار شود. شماها که می‌گویید مسلمانید و منصف، این همه دولت را تخریب می‌کنید، آیا دولت یک کار مثبت هم انجام نداده بود؟ آیا بهداشت و درمان مردم بهتر نشد؟ آیا در گندم، گازوئیل و بنزین خودکفا نشدیم؟


ما برای پایداری برق خوزستان باید کار کنیم. ما ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای پایداری برق گذاشته‌ایم. ما می‌دانیم هورها باید احیا شود. می‌دانیم تالاب‌ها باید احیا شود.  اما چرا سیاهنمایی می‌کنید؟ چرا مردم ایران را دسته‌بندی می‌کنید؟ به خاطر رای؟! رای حرام می‌خواهید بگیرید؟! اینقدر علیه عظمت مردم ایران حرف نزنید.
امام ما فرمود اگر دین ندارید، لااقل آزادمرد باشید و واقعیت‌ها را بگویید!»


لااقل آزادمرد باشید!
اصطلاح «رای حرام» را نخستین‌بار حسن روحانی در انتخابات دوره دوازدهم ریاست‌جمهوری باب کرد. آن زمان که روحانی اینگونه رقیب خود را متهم به تلاش برای کسب رای حرام می‌کرد (در واقع تلویحا آرای رقیب را حرام می‌دانست) طرفداران و اطرافیان او درباره به‌کار بردن این اصطلاح درباره رقیب نگران نشدند و ژست اخلاق نگرفتند اما به محض آنکه ادعا شد رقیب، همین اصطلاح را در قبال آرای خود آنها گفته است؛ ناگهان صدای اعتراض‌ها بلند شد.


حمید ابوطالبی، معاون سیاسی دفتر حسن روحانی یکی از کسانی است که 26 اردیبهشت‌ماه پس از اظهارات حسن روحانی درباره رای حرام سکوت کرد اما به محض آنکه ادعا شد همین اصطلاح درباره بخشی از آرای روحانی مطرح شده، ناگهان احساس خطر کرد.  او در متنی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، نوشت: «این دوستان خود را نماد اسلام و ارزش‌های آن پنداشته و مجاز می‌دانند در کارزار انتخابات بیشترین بهره‌ را از دین برده و هر فاجعه‌ای را توجیه دینی نمایند. در کنار توجیه دینی مجازند مخالفان خود را به بی‌دینی، توده‌واری، رای حلال و رای حرام و... متهم کنند که البته تهران پاسخ‌شان را در ۹۴ و ایران در ۹۶ داد.


دوستان! تحریک بیشتر دوقطبی در کشور، به مصلحت ملی نیست؛ کشور، یک ملت، یک رهبر، یک دولت دارد، به نتایج انتخابات و دولت مشروع برآمده از آن متعهد بمانیم.


تحریک، راه ماندگاری آرای شما نیست؛ راه نگه داشتن هواداران نیست؛ راه ماندن در عالم سیاست و سیاست‌ورزی نیست؛ باید اخلاق و اعتماد به ملت را پیشه کنیم».
وزارت کشور نیز که پس از به کار بردن اصطلاح رای حرام توسط روحانی هیچ واکنشی نشان نداده بود، با سوار شدن بر موج دروغی که ادعا می‌کرد آیت‌الله موحدی‌کرمانی آرای حسن روحانی را رای حرام دانسته، اطلاعیه‌ای صادر کرد. در اطلاعیه وزارت کشور دولت روحانی آمده است: «مشخص نیست استفاده از واژه «آرای حلال» بر چه مبنایی و با چه هدفی صورت گرفته است؟ ملت مسلمان و هموطنان سایر ادیان بر پایه استفاده از حق مصرح قانونی در تعیین سرنوشت خود و تحقق مشارکت حداکثری پای صندوق‌های رأی آمدند. تقسیم‌بندی این مردم عزیز و بزرگوار به عناوینی مانند انقلابی و غیر انقلابی یا آرای حلال و... ظلم بزرگی است که باعث ایجاد تفرقه و آسیب جدی به وحدت ملی و امنیت ملی می‌شود».


اکنون که مشخص شده آیت‌الله موحدی‌کرمانی از اصطلاح رای حرام استفاده نکرده و این حسن روحانی بوده است که نخستین‌بار در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری رای حرام را باب کرده است؛ قاعدتا همه آنچه اطرافیان روحانی در نکوهش استفاده از اصطلاح رای حرام گفته‌اند، متوجه کسی است که نخستین‌بار این اصطلاح را استفاده کرده است.

برچسب:

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
آدرس ایمیل:
پیام:
    
عبارت امنیتی:

نظرات

موردی یافت نشد !
اخبار مرتبط
تصویر موجود نمیباشد
از پایش حساب بانکی برخی مسئولان تا گروکشی‌های سیاسی برای شهرداری تهران

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (سه شنبه، 4 اردیبهشت) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها در مجلس

سخنگوی کمیسیون‌های امنیت ملی و حقوقی، آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها در مجلس را تشریح کردند.

تصویر موجود نمیباشد
از ترور محسن هاشمی در خیابان بهشت تا مهمان جدید اوین

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (دوشنبه، ۳ اردیبهشت) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
سانسور اظهارات فرمانده ارتش علیه روحانی در روزنامه‌های اصلاحات+ عکس

اظهارات وحدت آفرین فرمانده کل ارتش در صفحات اول روزنامه‌های اصلاح طلب هیچ جایی نداشت و این اظهارات در اقدامی هماهنگ توسط زنجیره‌ای‌ها سانسور شد.

تصویر موجود نمیباشد
چه کسی یا کدام نهاد امنیتی مسؤول استعلام کاوه مدنی است؟

کسانی که مدنی را به عنوان یک مدیر دوتابعیتی انتخاب و انتصاب کردند، اینک که وی تجربه خاوری را در دولت دوازدهم دوباره تکرار کرده است، آیا نباید پاسخگوی نفوذ اطلاعاتی و خروج اطلاعات حیاتی از کشور باشند؟

تصویر موجود نمیباشد
نه نوکر لفظی می‌خواهیم نه مدیر بی‌تدبیر!

وزیر جوانی که با واکنش آشکار به آمار غلط روحانی،باعث شد غلط بودن یک آمار اعلام‌شده رئیس‌جمهور از سوی دولت تصحیح شود. آمارهایی که بارها به غلط اعلام شده اما جوانی نبوده تا حقیقت با رخساره‌اش هویدا شود!

تصویر موجود نمیباشد
مستند جنجالی قائم‌مقام در تلویزیون

مستند «قائم‌مقام» که به ناگفته‌هایی از زندگی و فعالیت‌های سیاسی آیت‌الله منتظری می‌پردازد، از سیما پخش می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
از راه‌حل هفت دغدغه روحانی تا حمایت کیهان از شهرداری محسن هاشمی

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (یکشنبه 2 ارديبهشت) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
اعتراف دیرهنگام روحانی

دقیقا به دلیل همین بی‌دقتی‌ها یا دستکاری در آمار بود که دولت از سال ۹۴ هر سال یکی در میان می‌گوید از رکود خارج شدیم و دوباره معلوم می‌شود رکود اقتصادی و بیکاری شدیدتر شده است!

تصویر موجود نمیباشد
از خط و نشان‌های برجامی ظریف تا آغاز پایان تلگرام!

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (شنبه ۱ ارديبهشت) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
شورای شهر تهران با ۱۴ رأی حکم برائت قالیباف را صادر کرد

اکثریت شورای شهر اصلاح‌طلب تهران، با انتخاب سرپرست شهرداری، یک صدا اعلام کردند لیست املاک نجومی دروغ بوده و هیچ اتهامی متوجه قالیباف در ماجرای املاک شهرداری نیست.

تصویر موجود نمیباشد
29 فروردین از صفحات کتاب عظیم انقلاب اسلامی پاک نمی شود

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز بیست و نهم فروردین را یادآور خاطرات شیرینی خواند که هیچ گاه از صفحات کتاب عظمت و سربلندی این آب و خاک پاک نمی شود.

تصویر موجود نمیباشد
از داستان افول بخت «سعید» تا مقصد سرمایه‌های سرگردان

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (چهارشنبه، 29 فروردین) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.