کد خبر : ٢۴٣٧۵
تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠١/٠٧

تاجزاده: فقط جریان چپ حرف نو می‌زند...


«مصطفی تاجزاده»، فعال اصلاح طلب و از دستگیر شدگان فتنه سال ۸۸ به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با شماره ۱۵۲ نشریه صدا اظهار کرده است:


تاجزاده: فقط جریان چپ حرف نو می‌زند...

به گزارش پویش نیوز،«مصطفی تاجزاده»، فعال اصلاح طلب و از دستگیر شدگان فتنه سال ۸۸ به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با شماره ۱۵۲ نشریه صدا اظهار کرده است:

جریان راست سنتی هنوز هم نمی تواند گفتمان ایجاد کند. این مشکل تاریخی این جریان است. اگر قرار است در این جامعه حرف نویی زده شود، باید آن را جریان چپ بزند و نه جریان راست. هر حرف نویی که در این چهل سال زده شده، حتی اگر غلط، از طرف ما بوده است.

او می افزاید:

امروز هم جامعه از ما انتظار دارد حرف نو بشنود، کسی از بادامچیان انتظاری ندارد! نهایت کار نشریات جریان راست سنتی افشاگری است. می گویند کی به کی وصل است و کی جاسوس است و نیمه پنهان افشا می کنند و از این کارها. کسی اگرکیهان می خواند برای اینست که ببیند چه کسی را قرار است بگیرند و حذف کنند. و گرنه کسی برای آگاه شدن از گفتمان جدید که کیهان نمی خواند! به لحاظ تاریخی این از مزایای چپ اسلامی در ایران است. در سطح جهانی نیز جریان چپ مزایایی داشته، هرچند در آن سطح جریان راست هم متفکران بزرگ خودش را داشته است. اما در ایران عمدتا این جریان روشنفکری بوده که درست یا حتی غلط، حرف های نو زده و موج ایجاد کرده، گفتمان ساخته و دیگران آن را نقد و تعدیل کردند. این روند هنوز هم ادامه دارد و حرف و تحلیل را از جریان اصلاحات انتظار دارند.

 

*واقعا معلوم نیست چرا آقای تاجزاده اسم مقولاتی مثل «مخالفت با اسلام ناب»، «التماس برای بدحجابی»، «براندازی»،   «مخالفت با رهبری نظام» و «حمایت از لیبرالیسم»  را گذاشته است «حرف نو»!؟

مقولاتی که متأسفانه جریان چپ یا همان اصلاح طلبان در ایران با آنها شناخته می شوند و متعلق به دوره ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی ایران هم نیستند بلکه می توان سرمنشأ آنها را در آغاز بعثت حضرت رسول اکرم و شروع مخالفت تفکری معلوم الحال با حکومت شیعی جستجو کرد.

درباره حرف نو و نسبت تفکر اصولگرایی با این مقوله هم بد نیست این حقایق به آقای تاجزاده گوشزد شود که مفاهیمی مثل مبارزه با فساد، تشکیل محور مقاومت در منطقه و جهان، تبیین مفهوم بیداری اسلامی، مدیریت جهادی، طرح تقوای جمعی در سیاست، خواست سیاست برای خدمت به مردم، لزوم برائت جویی از دوستان منحرف و فتنه گر، دیپلماسی فعال در عین رعایت استقلال در مقابل مدعیان قدرت در جهان و تأکید بر تفکر و تحلیل و مخالفت با رفتار بفرمودگی سیاسی در دانشگاه ها؛ همگی تنها بخشی از حرف هایی نویی بوده است که طی ۴۰ سال گذشته از جانب تفکر معتقد به انقلاب و نظام اسلامی بیان شده و جالب آنکه اصلاح طلبان نیز دقیقا در سمت مقابل این مفاهیم قرار داشته اند.

به سخن دیگر اینکه بهتر بود تاجزاده اشاره می کرد که جریان سیاسی خاص در طول ۴۰ سال گذشته غیر از تأکید بر قبیله گرایی، بزرگ نمایی مشکلات کشور و التماس رأی از مردم، دقیقا چه حرف نویی را در سپهر سیاسی ایران مطرح کرده است!؟

گفتنیست، اصلاح طلبان طی ۱۶ سال گذشته در هیچ انتخاباتی نتوانسته اند حائز رأی اکثریتی مردم ایران باشند. و به همین قرار در طول ۱۶ سال گذشته، مردم به هیچ کاندیدای اصلاح طلبی در انتخابات ریاست جمهوری ایران رأی نداده اند. این مسئله پیش از این مورد اشاره سعید حجاریان و علیرضا علوی تبار نیز قرار گرفته و هر یک توجیهاتی را برای آن بیان کرده اند. [۳]

برچسب:

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
آدرس ایمیل:
پیام:
    
عبارت امنیتی:

نظرات

موردی یافت نشد !
اخبار مرتبط
تصویر موجود نمیباشد
از پایش حساب بانکی برخی مسئولان تا گروکشی‌های سیاسی برای شهرداری تهران

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (سه شنبه، 4 اردیبهشت) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها در مجلس

سخنگوی کمیسیون‌های امنیت ملی و حقوقی، آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها در مجلس را تشریح کردند.

تصویر موجود نمیباشد
از ترور محسن هاشمی در خیابان بهشت تا مهمان جدید اوین

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (دوشنبه، ۳ اردیبهشت) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
سانسور اظهارات فرمانده ارتش علیه روحانی در روزنامه‌های اصلاحات+ عکس

اظهارات وحدت آفرین فرمانده کل ارتش در صفحات اول روزنامه‌های اصلاح طلب هیچ جایی نداشت و این اظهارات در اقدامی هماهنگ توسط زنجیره‌ای‌ها سانسور شد.

تصویر موجود نمیباشد
چه کسی یا کدام نهاد امنیتی مسؤول استعلام کاوه مدنی است؟

کسانی که مدنی را به عنوان یک مدیر دوتابعیتی انتخاب و انتصاب کردند، اینک که وی تجربه خاوری را در دولت دوازدهم دوباره تکرار کرده است، آیا نباید پاسخگوی نفوذ اطلاعاتی و خروج اطلاعات حیاتی از کشور باشند؟

تصویر موجود نمیباشد
نه نوکر لفظی می‌خواهیم نه مدیر بی‌تدبیر!

وزیر جوانی که با واکنش آشکار به آمار غلط روحانی،باعث شد غلط بودن یک آمار اعلام‌شده رئیس‌جمهور از سوی دولت تصحیح شود. آمارهایی که بارها به غلط اعلام شده اما جوانی نبوده تا حقیقت با رخساره‌اش هویدا شود!

تصویر موجود نمیباشد
مستند جنجالی قائم‌مقام در تلویزیون

مستند «قائم‌مقام» که به ناگفته‌هایی از زندگی و فعالیت‌های سیاسی آیت‌الله منتظری می‌پردازد، از سیما پخش می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
از راه‌حل هفت دغدغه روحانی تا حمایت کیهان از شهرداری محسن هاشمی

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (یکشنبه 2 ارديبهشت) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
اعتراف دیرهنگام روحانی

دقیقا به دلیل همین بی‌دقتی‌ها یا دستکاری در آمار بود که دولت از سال ۹۴ هر سال یکی در میان می‌گوید از رکود خارج شدیم و دوباره معلوم می‌شود رکود اقتصادی و بیکاری شدیدتر شده است!

تصویر موجود نمیباشد
از خط و نشان‌های برجامی ظریف تا آغاز پایان تلگرام!

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (شنبه ۱ ارديبهشت) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
شورای شهر تهران با ۱۴ رأی حکم برائت قالیباف را صادر کرد

اکثریت شورای شهر اصلاح‌طلب تهران، با انتخاب سرپرست شهرداری، یک صدا اعلام کردند لیست املاک نجومی دروغ بوده و هیچ اتهامی متوجه قالیباف در ماجرای املاک شهرداری نیست.

تصویر موجود نمیباشد
29 فروردین از صفحات کتاب عظیم انقلاب اسلامی پاک نمی شود

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز بیست و نهم فروردین را یادآور خاطرات شیرینی خواند که هیچ گاه از صفحات کتاب عظمت و سربلندی این آب و خاک پاک نمی شود.

تصویر موجود نمیباشد
از داستان افول بخت «سعید» تا مقصد سرمایه‌های سرگردان

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (چهارشنبه، 29 فروردین) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.