کد خبر : ٢۴۴۴۴
تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠١/١۵

نسخه‌پیچی به سبک «من و تو» در روزنامه ایرانی!


گزاره‌های ارائه شده در یادداشت روزنامه آرمان، ناخودآگاه، مخاطب را به سمت این نگاه سوق می دهد که «شرایط، بسیار خطرناک است و کوتاه آمدن ایران دربرابر خواسته های آمریکا، انتخابی منطقی است.»


نسخه‌پیچی به سبک «من و تو» در روزنامه ایرانی!

به گزارش پویش نیوز، "دونالد ترامپ" اخیرا با روی کار آوردن "مایک پامپئو" و "جان بولتون" تلاشی را برای ایجاد ترس در افکار عمومی و مسئولان ایران کلید زد، تا شاید از این رهگذر بتواند امتیازات دلخواه خود را در زمینه‎های برجام، برنامه موشکی و تحولات منطقه، از تهران بگیرد.

 

اتفاق قابل تامل در این میان، عملکرد برخی رسانه‌‎های ایرانی است که با اخبار و تحلیل‎هایشان، راه را برای رسیدن رئیس جمهور آمریکا به هدفش هموار می‌سازند.

 

روزنامه آرمان، "یادداشت روز" نخستین شماره سال 97 خود را به نوشتاری با تیتر "فشرده‌تر شدن صف‌بندی بازها در کاخ سفید" اختصاص داده و پس از هشدار درباره انتصاب پامپئو و بولتون، می‎نویسد: «آمریکا با هماهنگی طرفداران منطقه‌ای خود، موج جدید حملات تبلیغاتی و دیپلماتیک متعددی علیه ایران سامان داده است که این حملات اکنون از قبل فراتر رفته است. با نگاهی به مجموعه تحولاتی که در سیاست خارجی چند وقت اخیر به وقوع پیوسته، نشان از وجود برنامه‌ای بزرگ‌تر علیه ایران دارد.»

 

در ادامه این یادداشت آمده است: «از یک سو دادستان ایالات متحده آمریکا، سپاه پاسداران را متهم به حمله سایبری به 144 دانشگاه در آمریکا و 176 دانشگاه در سایر کشورهای جهان می‌کند. در دیگر سو ایران به حمایت و پشتیبانی لجستیکی از طالبان در افغانستان متهم می‌شود. به موازات این مسائل اکنون هم سه کشور آلمان، فرانسه و انگلستان در حال طرح و پیشنهاد بسته تحریمی جدید اتحادیه اروپا در خصوص موضوع موشک‌های دفاعی کشور و دیپلماسی منطقه‌ای ایران هستند. زمانی که محمد بن سلمان به صراحت اعلام می‌کند که حاضر است برای حمله نظامی آمریکا به ایران 4هزار میلیارد دلار هزینه کند، این نمونه از اظهارنظرها در کنار سایر تحولات ضد ایرانی افق خوبی را برای ایران در سال‌های پیش رو نوید نمی‌دهد.»

 

آرمان با اعتراض به افرادی که خواستار مقاومت دربرابر عهدشکنی برجامی آمریکا هستند، نوشت: «متاسفانه در داخل هم عده‌ای بدون درک شرایط، با حذف راه و روش دیپلماسی، ایران را به سمت وخیم‌تر شدن شرایط پیش می‌برند.»

 

در ادامه این مطلب، "حمله نظامی به ایران" کاملا محتمل ارزیابی شده و آمده است: «در مجموع با جبهه بندی و فشارهای گوناگون از جانب آمریکا، اروپا، اسرائیل و عربستان سعودی به همراه سایر کشورهای عربی همسو با ریاض اگر از شش ماه تا چند سال آینده، حمله نظامی علیه ایران صورت گیرد، افکار عمومی جهانی با آن غریبه نخواهد بود، چرا که اکنون شرایط با شدت به سمت تخریب نقش ایران در منطقه و جهان پیش می‌رود.»

 

گزاره‌های ارائه شده در یادداشت روزنامه آرمان، ناخودآگاه، مخاطب را به سمت این نگاه سوق می دهد که "شرایط، بسیار خطرناک است و کوتاه آمدن ایران دربرابر خواسته های آمریکا، انتخابی منطقی است".

 

این درست همان خطی است که شبکه "من و تو" از لندن به بینندگانش القاء می‎کند. من و تو، گزارشی را در همین رابطه تهیه کرده و پیشنهاد پذیرش برجام موشکی و منطقه‌ای را داده است.

 

 

Flash version 9,0 or greater is required

You have no flash plugin installed

Click here to download latest version

 

ویدیو/ تنها سازوکار زیرکانه برای از نگاه من و تو!

 

گزارشگر این شبکه می گوید: «حفظ برجام حتی به قیمت ورود به مذاکرات درباره "برنامه موشکی و حضور در منطقه"، شاید تنها سازوکار زیرکانه برای ایران و مردمان خسته از چهار دهه تنش باشد [!]».

 

این ها در شرایطی است که بسیاری از رسانه ها و تحلیلگران بین المللی از عدم امکان حمله نظامی به ایران سخن گفته و تاکید کرده اند، ترامپ با تغییرات اخیر در کاخ سفید، به دنبال ایجاد یک جنگ روانی علیه تهران است.

 

بیشتر بخوانید:

 

 

 

کارشناسان، برای اثبات این موضوع به مواردی چون "قدرت موشکی ایران"، "قوی‌تر شدن جایگاه تهران در منطقه پس از شکست داعش"، "وجود متحدانی چون روسیه، عراق، سوریه، لبنان و ..."، "احتمال بسته شدن تنگه هرمز و ایجاد مخاطرات بزرگ برای اقتصاد جهانی"، "نبود اجماع جهانی علیه ایران" و ... اشاره می‎کنند.

 

روزنامه آمریکایی هافینگتون پست اخیرا بر همین موضع پافشاری کرده و با اشاره به شبیه سازی جنگ ایران و آمریکا در خلیج فارس توسط پنتاگون، می نویسد: «در سال 2002، پنتاگون 250 میلیون دلار برای یک رزمایش نظامی هزینه کرد. این رزمایش، برای پیش بینی شرایطی بود که ناوهای آمریکایی با یک تهاجم هماهنگ از سوی ایرانی ها در خلیج فارس مواجه شوند؛ تهاجمی با استفاده از قایق ها تندرو و حملات موشکی.

 

نتایج این تمرین نظامی آنچنان ویرانگر بود که رزمایش به حالت تعلیق در آمد و مولفه هایی که از پیروزی آمریکا اطمینان می دانند به صورت جنجالی تغییر کرد: ایرانی ها هر 16 ناو آمریکایی از جمله یک ناو هواپیمابر را غرق کردند.»

 

در ادامه این گزارش به قدرت موشکی ایران اشاره شده که در خاورمیانه [غرب آسیا] بی همتاست و می تواند هر پایگاه نظامی آمریکایی در منطقه را هدف قرار دهد.

 

هافینگتون پست افزود: «ایران می تواند شبه نظامیان شیعه عراق را بر آن دارد که حملات خود علیه نظامیان آمریکا را از سر گیرند. این کشور همچنین قادر است نظامیان آمریکایی در سوریه را هدف قرار دهد یا صدها پایگاه نظامی آمریکا در منطقه از اردن و کویت گرفته تا افغانستان را بزند.

 

هدف ایران این خواهد بود که نظامیان و اهداف آمریکایی در منطقه و احتمالا فراتر از آن، احساس ناامنی کنند بدون توجه به اینکه این اهداف چه میزان از خط مقدم نبرد فاصله دارند.

 

اما راهبرد دفاعی ایران به کشتار در عرصه نظامی محدود نمی شود. تهران با بستن موقت تنگه هرمز –یک گذرگاه دریایی استراتژیک که تقریبا 30 درصد نفت جهان از آن عبور می کند– می تواند تاثیر مخرب بزرگی بر اقتصاد جهان بگذارد.

 

  

 

راهبرد نامتقارن ایران به احتمال زیاد شامل حملات سایبری نیز خواهد بود. ایران از قبل به عنوان یکی از دارندگان پیچیده ترین ارتش های سایبری جهان شناخته شده و آمادگی خود را در حملات سایبری به آمریکا نشان داده است؛ حملاتی که در واکنش به حملات سایبری آمریکا و اسرائیل به تاسیسات هسته ای این کشور انجام شد.»

 

هافینگتون پست تاکید کرده که اگر جنگی آغاز شود، هزاران آمریکایی کشته خواهند شد و به همین علت دولت های اوباما و بوش از رویارویی نظامی با ایران خودداری کردند.

 

این پایگاه آمریکایی در نهایت می نویسد، "بهترین راه برای پیروزی ترامپ در جنگ احتمالی با ایران این است که جنگی را آغاز نکند."

 

به هر حال، دوران خط و نشان کشیدن‎های توخالی ترامپ هم خواهد گذشت اما پس از آن، باید دید، رسانه‎هایی همچون روزنامه آرمان، قادر به دفاع از عملکرد خود در این برهه حساس و تعیین‎کننده خواهند بود یا خیر؟

برچسب:

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
آدرس ایمیل:
پیام:
    
عبارت امنیتی:

نظرات

موردی یافت نشد !
اخبار مرتبط
تصویر موجود نمیباشد
سیاست شیطانی «معامله‌ قرن» هرگز محقق نمی‌شود/ فلسطین از یادها نخواهد رفت

اکنون آمریکایی‌ها نام سیاست شیطانی خود درباره‌ی فلسطین را «معامله‌ی قرن» گذاشته‌اند اما بدانند که به فضل الهی، این معامله‌ی قرن هرگز محقق نخواهد شد و به کوری چشم دولتمردان آمریکا، قضیه‌ی فلسطین از یادها نخواهد رفت و قدس پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند.

تصویر موجود نمیباشد
پاسخ سپاه به ادعاهای ترامپ درباره گشت های خلیج فارس

سخنگوی سپاه با بیان اینکه گشت‌های نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس تغییر نکرده است، گفت: اگر رویارویی با آمریکایی‌ها کمتر شده به این علت است که آنها حساب کار دستشان آمده است.

تصویر موجود نمیباشد
شکایت ایران از آمریکا به دیوان بین‌المللی دادگستری

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران خبر داده که ایران از آمریکا به دیوان بین‌المللی دادگستری شکایت کرده است.

تصویر موجود نمیباشد
دیدار جنجالی و تاریخی ترامپ و پوتین در هلسینکی

دیدار دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور آمریکا و روسیه در شهر هلسینکی، پایتخت فنلاند آغاز شده است.

تصویر موجود نمیباشد
واکنش نتانیاهو به نشست ترامپ و پوتین

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از سخنان روسای جمهوری آمریکا و روسیه در هلسینکی در دفاع از امنیت این رژیم، استقبال کرد.

تصویر موجود نمیباشد
شرط عبور از مشکلات فعلی چیست؟

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت‌های فراوانی که در کشور وجود دارد حتما می‌توانیم شرایط سخت امروز را پشت سر بگذاریم.

تصویر موجود نمیباشد
مجید انصاری: رابطه اصلاح‌طلبان و رهبری قطع شد

«مجید انصاری»، معاون سابق رئیس‌جمهور روحانی و از فعالان اصلاح‌طلب به تازگی در مصاحبه با روزنامه دولتی ایران اظهار کرده است:

تصویر موجود نمیباشد
وقتی یک مجری برای مسئولان شبکه سه تصمیم می‌گیرد

به نظر می‌آید اگر حضرات متولی رسانه ملی بخواهند تحت تاثیر برنامه‌سازان‌شان باشند، حتما مسابقات شنا و کشتی کچ زنان آمریکایی را نیز پخش می کنند!

تصویر موجود نمیباشد
یک سفر با چند گام بلند

یکی از جنبه‌های مهم سفر ولایتی، کاهش سیطره دلار و یورو در مراودات اقتصادی ایران بود اگر مصوبات این سفر اجرایی شود.

تصویر موجود نمیباشد
پیشنهاد تور بازدید نمایندگان از جلسات داخلی شورای نگهبان/ تشریح صفر تا صد FATF/ نامه روحانی به آیت الله جنتی محرمانه است

سخنگوی شورای نگهبان درباره موضوعاتی همچون پیوستن و نپیوستن ایران به کارگروه ویژه اقدام مالی(FATF)، «سپنتا نیکنام»، منتخب زرتشتی شورای شهر یزد و ... سخن گفت.

تصویر موجود نمیباشد
شورای نگهبانی که عمرش ۳ برابر جمهوری اسلامی است

شورای نگهبان قانون اساسی یکی از قدیمی‌ترین نهادهای قانونی در ایران است که از زمان تصویب متمم قانون اساسی در سال 1286 ه.ش در قانون اساسی ایران وجود داشته است.

تصویر موجود نمیباشد
دو نگاه متضاد خاتمی درباره امیرانتظام

رئیس‌ شورای مرکزی مجمع روحانیون، به بهانه درگذشت عباس امیرانتظام، پیام تسلیتی منتشر کرد.

تصویر موجود نمیباشد
تلاش توئیتری وزرا برای بقا

بد نیست نگاهی به تلاش‌های اعضایی از کابینه که گفته می‌شود با ریسک برکناری و استیضاح روبه‌رو هستند، در این روزها بیندازیم.