کد خبر : ٢۵٨۶١
تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/٢۶

پیغامی که صهیونیست‌ها به محور مقاومت دادند/ نصرالله جبهه‌های مقاومت را گسترده کرد


نصرالله جبهه‌های مبارزه در منطقه را جدا از هم نمی‌داند و معتقد است پیامی که رژیم صهیونیستی چند روز پیش با پرتاب ۵۵ موشک به جولان دریافت کرد، همان پیامی است که در موضوع فلسطین نیز باید به آن توجه کند.


پیغامی که صهیونیست‌ها به محور مقاومت دادند/ نصرالله جبهه‌های مقاومت را گسترده کرد

به گزارش پویش نیوز ،سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی دیروز خود نشان داد که از معدود رهبران عربی است که همچنان به موضوع فلسطین و آرمان آن اهمیت می‌دهد و تلاش‌ها و مجاهدات خود را حول محور فلسطین ترسیم می‌کند. او ائتلاف‌ها و مذاکرات و نشست‌های خود را برای پیشبرد این هدف انجام می‌دهد و همواره از فلسطین به عنوان مهم‌ترین اولویت امت اسلام یاد می‌کند. 

دبیرکل حزب‌الله در شرایطی رویکرد مبارزه با  اشغالگری رژیم صهیونیستی در فلسطین را دنبال می‌کند که رژیم‌های عربی از توافق اوسلو تا کمپ دیوید و معامله قرن باعث ذلت و خفت مسلمانان شده‌اند و  فلسطین و مقدسات و آرمان‌ها و پرونده‌های آن را به ثمن بخس فروخته اند. 

نوجوانان فلسطینی

حزب‌الله اعلام کرد که دیگر خود را پایبند به این اصل نمی‌داند که نسبت به تجاوزهای رژیم صهیونیستی از همان جبهه‌ای که تجاوز صورت گرفته، پاسخ دهد.رهبران منطقه ای از انور سادات گرفته تا حسنی مبارک و عبدالله دوم و محمد بن سلمان گرچه ادعاهای خود را در  حمایت از موضوع فلسطین داشته و دارند، اما نه تنها دیگر در کنار آرمان اساسی مسلمانان جهان نیستند، بلکه در مقابل آن قرار گرفته‌اند. 

نصرالله در سخنرانی دیروز خود تفاوت بین شعارهای بیهوده و اقدام عملی را نشان داد و ثابت کرد که هر جا که لازم باشد، حضور خواهد داشت. این شعاری است که حزب الله از مدت‌ها پیش مطرح کرده و تمامی جبهه‌های مقاومت در منطقه را به هم پیوند داده تا جبهه‌ای واحد برای مبارزه با  مثلث شوم استعمار غربی، اشغالگری صهیونیستی و ارتجاع تروریستی تکفیری ایجاد کند.

نصرالله جبهه‌های مبارزاتی در منطقه را جدا از هم نمی داند و معتقد است پیامی که رژیم صهیونیستی چند روز پیش با پرتاب ۵۵ موشک به اهداف اسرائیلی در جولان دریافت کرد، همان پیامی است که در موضوع فلسطین نیز باید به آن توجه کند. 

حزب‌الله اعلام کرد که دیگر خود را پایبند به این اصل نمی‌داند که نسبت به تجاوزهای رژیم صهیونیستی از همان جبهه‌ای که تجاوز صورت گرفته، پاسخ دهد. این به معنای جبهه واحد مقاومت ضد اشغالگری صهیونیستی است که تل آویو همواره از آن هراس دارد و شاید به عنوان تنها عامل بازدارنده در تجاوز جدید اسرائیل ضد مقاومت فلسطین و نوار غزه مطرح است.


سید حسن نصرالله

«رژیم صهیونیستی جرأت آغاز جنگ در منطقه را ندارد» این تحلیل عصاره مطالبی بود که سید حسن نصرالله در تشریح تحولات مربوط به شب موشک‌باران جولان به آن پرداخته و گفت که از طریق یک طرف بین‌المللی به دشمن ابلاغ شد که اگر واکنش اسرائیلی‌ها، خطوط قرمز سوریه را نادیده بگیرد، موشک باران آینده محور مقاومت در قلب سرزمین‌های اشغالی خواهد بود. نصرالله به صراحت گفت که اسرائیل بیشترین ترس را از جنگ دارد و به همین علت است که فریاد می‌زند و تهدید می‌کند. بعد از پاسخ موشکی مقاومت به اسرائیل در جولان، فرماندهی این رژیم بلافاصله با فرماندهی جولان تماس گرفت تا به سوری‌ها پیام دهند که اگر به حملات ادامه ندهید ما هم ادامه نخواهیم داد.

وی ابراز داشت این تجربه نشان‌دهنده شکست تلاش‌های نظامی اسرائیل بود، چرا که آنها نتوانستند جلوی اصابت موشک‌های مقاومت به مراکز حساس خود را بگیرند و  به دروغ اینگونه وانمود می‌کردند که جبهه داخلی اسرائیل برای جنگ آماده است. 

 دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به فلسطینی‌ها شامل ملت و مقاومت و تشکیلات خودگردان تاکید کرد آنها باید در برابر توطئه موسوم به معامله قرن بایستند و آن را امضا نکنند. محور مقاومت و ملت‌های منطقه باید ایستادگی نشان داده و پایدار باشند و حتی با وجود محاصره و تحریم،  در برابر دشمن تسلیم نشوند. 

نصرالله ابعادی مهم از معامله مبهم قرن را فاش و تاکید کرد که معامله قرن قدس را به عنوان یک سرزمین اسرائیلی به رسمیت می‌شناسند و حق بازگشت آوارگان فلسطینی را نادیده گرفته و دولت فلسطین را تنها منحصر به غزه می داند و صلح فراگیر را به بهای از بین رفتن آرمان فلسطین می‌داند. 

مراسم انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس

گرچه تشکیلات خودگردان فلسطین این روزها از فشارهای رژیم های عربی و جامعه بین الملل برای تسلیم شدن در برابر امضای معامله قرن خبر می دهد، اما نصرالله نشان داد که این فشارها را درک می‌کند. وی تاکید کرد که برای رسیدن به این هدف، ایران نیز تحت فشار است و اوج این فشار خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و تشدید تحریم‌ها ضد این کشور است. حتی لبنان و غزه نیز برای این هدف تحت فشار هستند. 

وی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان را سه ضلع اصلی این فشارها اعلام کرد و در عین حال تاکید کرد که افزایش فشارها بر لبنان و عراق و یمن نمی‌تواند موازنه‌های منطقه‌ای را تغییر داده و امنیت را برای رژیم صهیونیستی ایجاد کند. 

دیدگاه  دبیرکل حزب الله لبنان نسبت به تحولات منطقه ای از عراق گرفته تا یمن و فلسطین و سوریه و بحرین و حتی عربستان و اردن و مصر نگاهی فراگیر است که نمایانگر تقابل واضح اردوگاه مقاومت با اردوگاه آمریکایی صهیونیستی و مزدوران منطقه ای آن است.  وی معتقد است که آمریکا و متحدانش تمام پتانسیل خود را برای تقویت موقعیت رژیم صهیونیستی در منطقه و جلوگیری از تزلزل امنیتی این رژیم به کار گرفته‌اند. 

نصرالله در ترسیم معادلات منطقه ای معتقد است که موازنه بازدارندگی در لبنان مرتبط با موازنه بازدارندگی در سوریه و ثبات قدم ایران در پرونده‌های منطقه‌ای و اطمینان موجود به جریان های مردمی مبارز در عراق و پاداری قهرمانانه ملت و نیروهای انصار الله در جبهه یمن است.

سید حسن نصرالله فلسطین و قدس را قلب این پیکره واحد می‌داند و معتقد است که گرچه اوضاع تا حد زیادی پیچیده شده، اما نبرد کنونی نبرد سرنوشت ساز است. او  معتقد است که خاموش شدن شعله‌های مقاومت و انتفاضه در فلسطین به معنی تغییر معادله در تمامی منطقه است و اگر فلسطینی‌ها به مقاومت خودادامه دهند،‌ به این معنا است که موفق شده‌اند موازنه‌های قدرت را در تمامی منطقه تثبیت کنند.

برچسب:

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
آدرس ایمیل:
پیام:
    
عبارت امنیتی:

نظرات

موردی یافت نشد !
اخبار مرتبط
تصویر موجود نمیباشد
مکرون برای حل مساله پناهجویان دست به دامن پاپ شد

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه برای پیدا کردن راه حلی برای مساله پناهجویان که منجر به اختلاف و تنش میان پاریس و رم شده است، دست به دامن پاپ فرانسیس شد.

تصویر موجود نمیباشد
دیوان عالی آمریکا ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا را تایید کرد

قضات دیوان عالی آمریکا می‌گویند مسئله منع ورود اتباع برخی کشورهای عمدتا مسلمان‌نشین به خاک ایالات متحده، در حوزه اختیارات رئیس جمهوری قرار دارد.

تصویر موجود نمیباشد
بمباران فرودگاه بین المللی دمشق توسط اسرائیل

یک خبرگزاری روسی از اصابت دو موشک به فرودگاه بین المللی دمشق خبر داد.

تصویر موجود نمیباشد
بی برنامگی ترامپ و اسرائیل در قبال تهران

همچنان ترامپ برای مقابله با تهران یک برنامه دقیق و منسجم ندارد و جالب تر از این، باید گفت که خود اسرائیل نیز فاقد این برنامه است.

تصویر موجود نمیباشد
شهرام همایون: ارتباط نوری زاده با سناتورهای آمریکایی مایه سرافکندگی است

حشمت رئیسی یکی دیگر از فعالان سلطنت طلب نیز، در شبکه معاند کانال یک ضمن تمسخر و تسلیت گفتن به علیرضا نوری زاده به خاطر شکست عربستان در جام جهانی، وی را به ایفای نقش در جهت تقویت ایران ستیزان متهم کرد.

تصویر موجود نمیباشد
فرانسه تسلیم آمریکا شد: نمی توانیم در ایران بمانیم

وزیر اقتصاد فرانسه می‌گوید «بیشتر شرکت‌های فرانسوی» با اعمال تحریم‌های آمریکا نمی‌توانند در ایران بمانند.

تصویر موجود نمیباشد
ترامپ به بیانیه 400 کلمه‌ای می‌گوید موفقیت دیپلماسی!

مشاور امنیت ملی دولت سابق آمریکا ضمن انتقاد از سیاست‌های دوگانه دولت ترامپ در قبال توافق هسته‌ای ایران تصریح کرد که انتظار می‌رود که با گذشت زمان، برجام شکست بخورد.

تصویر موجود نمیباشد
بازداشت وزیر اسرائیلی به اتهام جاسوسی برای ایران +عکس

گونن سیگو، وزیر پیشین انرژی اسرائیل به ظن جاسوسی برای ایران از اواسط ماه مه گذشته (اواخر اردیبهشت) بازداشت شده است.

تصویر موجود نمیباشد
ترامپ از حکام عربی دوباره پول خواست

دولت آمریکا امیدوار است رژیم‌های عربی حوزه خلیج‌فارس هزینه‌های مالی طرح موسوم به «معامله قرن»، برای سازش میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی، را تامین کنند.

تصویر موجود نمیباشد
عمار حکیم:‌ برخی می‌خواهند دموکراسی در عراق را با طناب «تقلب» حلق‌آویز کنند

رهبر «جریان حکمت ملی» عراق،در خطبه نماز عید فطر،‌ضمن دعوت به بازیابی جایگاه دستگاه قضایی در حل مشکلات انتخاباتی،خواستاربازشماری دستی ۱۰درصد آراء و لغو اصلاحیه سوم بر قانون انتخابات و مجازات خاطیان شد.

تصویر موجود نمیباشد
وعده نسیه به کره شمالی در برابر درخواست امتیاز نقد

در حالی که کره شمالی پیش از این از مرحله‌ای بودن تبادل امتیازات حین مذاکره با آمریکا خبر داده بود وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده اول کره شمالی باید به طور کامل خلع سلاح شود، بعد تحریم‌ها برداشته شوند.

تصویر موجود نمیباشد
سردار وحیدی:روابط آمریکا و کره‌شمالی آینده مثبتی ندارد

رئیس دانشگاه عالی دفای ملی می‌گوید: آمریکا مظهر عدم تعهد به همه اصول بین‌المللی است و ما آینده مثبتی برای عملکرد آمریکا و کره شمالی متصور نیستیم.

تصویر موجود نمیباشد
آغاز انتخابات ترکیه در ایران

انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه در ایران از صبح امروز یکشنبه آغاز شد.