کد خبر : ٨۴٧٧
تاریخ انتشار : ١٣٩۵/٠٣/٢۴

کلکسیونی از به روزترین مَتَلک‌های اصلاح‌طلبان به روحانی


درحالی که برخی از تئوریسین‌های اصلاحات، «رحم اجاره‌ای» خواندن دولت یازدهم را زشت می‌دانند، یکی از اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بی‌توجه به این اظهارات، گفته اگر «رحم اجاره‌ای» جنین را خوب حفظ کند آن را دوباره اجاره می‌کنیم.


کلکسیونی از به روزترین مَتَلک‌های اصلاح‌طلبان به روحانی
پویش نیوز: اصلاح طلبان از فردای 24 خرداد سال 92 و انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب سعی کردند پیروزی وی را به سود خود مصادره کنند. این جریان با کنایه‌هایی مانند «رحم اجاره‌ای اصلاح‌طلبان»،«فرزند خوانده اصلاحات»، «دولت تصادفی»، «دولت یک میلیونی»، «دولت پوپولیستی»،«دولت قرضی»، «دولت حسینقلی خان» و «بی شناسنامه ترین دولت» سعی کردند دولت روحانی را تحت فشار قرار دهند و روحانی را وادار به اجرای خواسته‌های خود بکنند.

در همین رابطه آِیت الله هاشمی رفسنجانی نیز چند ماه پیش، در جمع اعضای ستادهای انتخاباتی مردمی و ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در حسینیه جماران، گفت: روحانی یک هفته قبل از انتخابات 92، سه درصد رأی داشت که با حمایت من به بالای 50 درصد رفت.

اما از بین همه کنایه‌هایی که اصلاح‌طلبان گاه و بی گاه نثار روحانی می‌کنند، هیچ کدام به اندازه «رحم اجاره‌ای»خواندن دولت روحانی تند نبود؛ اصطلاح «علمی-پزشکی» حوزه زنان که نخستین بار توسط ابراهیم اصغرزاده، دبیرکل سابق حزب همبستگی پس از روی کار آمدن دولت یازدهم گفته شد.

اصغر زاده در گفت و گو با یکی از روزنامه های اصلاح طلب گفته بود: «چند وقت پیش به دوستانی به شوخی گفتم این رحم اجاره‌ای برای پرورش یک نطفه است؛ وقتی به شما اجازه نمی‌دهند احزاب جریانات سیاسی‌ فعالیت داشته باشد، مجبور به ائتلاف می‌شوید».

اما به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به انتخابات سال 96 برخی از تئوریسین های این جریان برخلاف برخی دیگر که معتقدند روحانی نباید دوره بعدی کاندیدا شود و باید اولین مستاجر 4 ساله پاستور باشد، اعتقاد دارند، در این برهه زمانی باید نیش و کنایه ها علیه روحانی را کنار گذاشت.

 در همین رابطه سعید حجاریان که خودش دولت روحانی را «دولت حسینقلی خان» نامیده بود در گفت‌وگویی، «رحم اجاره‌ای» خواندن دولت را «حرف زشت» خواند!
اما کنایه های اصلاح طلبان در حال کمرنگ شدن بود تا این که عبدالله ناصری، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان روز گذشته (95/3/23) در مصاحبه با روزنامه فرهیختگان (ارگان رسانه‌ای دانشگاه آزاد) مجدداً دولت روحانی را «رحم اجاره‌ای» خواند.

ناصری با بی توجهی به کنایه ای که حجاریان آن را زشت عنوان کرده بود، به این روزنامه گفت: روحانی برای رئیس‌جمهور شدن دوباره نیاز به اصلاح‌طلبان دارد و اگر «رحم اجاره‌ای» جنین را خوب حفظ کند حتما آن را دوباره اجاره می‌کنیم.

حال با توجه به این که تنها یک سال به پایان دوره ریاست جمهوری روحانی باقی مانده است باید دید که آیا رئیس جمهور برای این کنایه ها و تلاش برای مصادره کردن دولت یازدهم جوابی خواهد داشت یا این که اصلاح‌طلبان متلک‌های سیاسی خود برای فشار آوردن به روحانی را ادامه خواهند داد؟
برچسب:

فرم ارسال نظر

ارسال نظر

نام:
آدرس ایمیل:
پیام:
    
عبارت امنیتی:

نظرات

موردی یافت نشد !
اخبار مرتبط
تصویر موجود نمیباشد
از پایش حساب بانکی برخی مسئولان تا گروکشی‌های سیاسی برای شهرداری تهران

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (سه شنبه، 4 اردیبهشت) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها در مجلس

سخنگوی کمیسیون‌های امنیت ملی و حقوقی، آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها در مجلس را تشریح کردند.

تصویر موجود نمیباشد
از ترور محسن هاشمی در خیابان بهشت تا مهمان جدید اوین

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (دوشنبه، ۳ اردیبهشت) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
سانسور اظهارات فرمانده ارتش علیه روحانی در روزنامه‌های اصلاحات+ عکس

اظهارات وحدت آفرین فرمانده کل ارتش در صفحات اول روزنامه‌های اصلاح طلب هیچ جایی نداشت و این اظهارات در اقدامی هماهنگ توسط زنجیره‌ای‌ها سانسور شد.

تصویر موجود نمیباشد
چه کسی یا کدام نهاد امنیتی مسؤول استعلام کاوه مدنی است؟

کسانی که مدنی را به عنوان یک مدیر دوتابعیتی انتخاب و انتصاب کردند، اینک که وی تجربه خاوری را در دولت دوازدهم دوباره تکرار کرده است، آیا نباید پاسخگوی نفوذ اطلاعاتی و خروج اطلاعات حیاتی از کشور باشند؟

تصویر موجود نمیباشد
نه نوکر لفظی می‌خواهیم نه مدیر بی‌تدبیر!

وزیر جوانی که با واکنش آشکار به آمار غلط روحانی،باعث شد غلط بودن یک آمار اعلام‌شده رئیس‌جمهور از سوی دولت تصحیح شود. آمارهایی که بارها به غلط اعلام شده اما جوانی نبوده تا حقیقت با رخساره‌اش هویدا شود!

تصویر موجود نمیباشد
مستند جنجالی قائم‌مقام در تلویزیون

مستند «قائم‌مقام» که به ناگفته‌هایی از زندگی و فعالیت‌های سیاسی آیت‌الله منتظری می‌پردازد، از سیما پخش می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
از راه‌حل هفت دغدغه روحانی تا حمایت کیهان از شهرداری محسن هاشمی

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (یکشنبه 2 ارديبهشت) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
اعتراف دیرهنگام روحانی

دقیقا به دلیل همین بی‌دقتی‌ها یا دستکاری در آمار بود که دولت از سال ۹۴ هر سال یکی در میان می‌گوید از رکود خارج شدیم و دوباره معلوم می‌شود رکود اقتصادی و بیکاری شدیدتر شده است!

تصویر موجود نمیباشد
از خط و نشان‌های برجامی ظریف تا آغاز پایان تلگرام!

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (شنبه ۱ ارديبهشت) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.

تصویر موجود نمیباشد
شورای شهر تهران با ۱۴ رأی حکم برائت قالیباف را صادر کرد

اکثریت شورای شهر اصلاح‌طلب تهران، با انتخاب سرپرست شهرداری، یک صدا اعلام کردند لیست املاک نجومی دروغ بوده و هیچ اتهامی متوجه قالیباف در ماجرای املاک شهرداری نیست.

تصویر موجود نمیباشد
29 فروردین از صفحات کتاب عظیم انقلاب اسلامی پاک نمی شود

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز بیست و نهم فروردین را یادآور خاطرات شیرینی خواند که هیچ گاه از صفحات کتاب عظمت و سربلندی این آب و خاک پاک نمی شود.

تصویر موجود نمیباشد
از داستان افول بخت «سعید» تا مقصد سرمایه‌های سرگردان

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز (چهارشنبه، 29 فروردین) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود.